Charakterystyka i stosowanie szczotek do broni Flex-Hone

UŻYWANIE FLEX-HONE DO BRONI

 

 

Szczotka Flex-Hone szybko i łatwo wytwarza optymalne wykończenie powierzchni plateau w dowolnym rodzaju i rozmiarze cylindra, suwaka, komory, rurze magazynku lub bębenka. Szczotka Flex-Hone jest używana od dziesięcioleci i wielokrotnie udowodniła swoją jakość. Brush Research Manufacturing tworzy pełną linię narzędzi Flex-Hone dla różnych zastosowań w broni palnej.

 

Proces obróbki Flex-Hone to niskotemperaturowy i niskociśnieniowy proces ścierania, który usuwa nierówną powierzchnię i ją ujednolica. Metoda ta jest stosowana na powierzchni części, która jest pozbawiona rozdrobnionego, luźnego lub rozmazanego metalu, wżerów i nie nosi śladów utleniania. Szczotka tworzy wykończenie przy minimalnym usuwanym urobku, zapewniając, że otwory Twojej broni palnej pozostaną w wymaganych dokładnych wymiarach. Szczotka jest łatwa w użyciu w dowolnej wiertarce ręcznej lub wrzecionie obrotowym. Narzędzia Flex-Hone są samocentrujące i samonastawne w otworze. Za pomocą Flex-Hone poprawisz działanie i przedłużysz żywotność swojej broni palnej.

 

Metalowe powierzchnie Twojej broni palnej zawierają mikroskopijne “szczyty i doliny”. Powstawanie korozji jest przyspieszone przez naprężenia szczątkowe obecne na powierzchni. Wykończenie “plateau” uzyskane przez Flex-Hone zmniejsza wypukłości na szczytach i zmniejsza napięcia powierzchniowe poprzez wyrównywaniu powierzchni. Doliny tworzone przez Flex-Hone poprawiają zdolność zatrzymywania oleju na powierzchni. Wiele firm produkujących broń palną wybiera szczotki Flex-Hone ze względu na wymagane finalne wykończenie.