Szczotki z włosiem – cylindryczne tarczowe

​SZCZOTKI CYLINDRYCZNE

Średnica szczotki

Typ nylonu ściernego, o kodzie AY lub AD są oznaczone nominalną średnicą roboczą, dlatego rzeczywista średnica jest większa, ponieważ muszą pracować przy nacisku lub nad średnicą względem otworu. Inne typy (stal nierdzewna, stal, mosiądz, nylon, włosie) kodowanie A, S, C, B, N, H. Natomiast szczotki „Butterfly” są oznaczone faktyczną średnicą. Każdy wzrost w stosunku do średnicy otworu obrabianego musi być obliczony w zależności od zastosowania. Generalnie zalecamy zwiększenie średnicy o około 20%.

Gwinty

W przypadku gwintowania średnica szczotki musi być równa maksymalnej średnicy gwintu, dlatego w przypadku nylonowego materiału ściernego należy sprawdzić średnicę rzeczywistą, a nie nominalną. Na przykład w przypadku gwintu jest to M8, jeśli stal nierdzewna należy wybrać szczotkę typu 85S312, jeśli nylonowa szczotka ścierna 85AY281. Szczotki 81A i 85S mają już średnio miękkie włókno do średnicy 12,7 mm i dla większych średnic. Wskazane szczotki ze stali nierdzewnej to modele „Butterfly” lub 85Sx i 85Sxx z cienkim i bardzo cienkim drutem.

OKRĄGŁE SZCZOTKI TARCZOWE

Szczotki tarczowe są często doskonałym narzędziem do okrawania zarówno ręcznego, jak i na CNC lub robotach, jeśli dokonany zostanie prawidłowy dobór średnicy i drutu. Do zastosowania na CNC proponujemy modele C i CY oraz CG (Ceramiczne) z trzpieniami adaptera model UA1 i UA4, które umożliwiają montaż dwóch szczotek obok siebie w celu uzyskania większej gęstości włókien. Mogą być stosowane na zewnątrz lub wewnątrz lub na złożonych powierzchniach. Ciśnienie robocze zależy od różnych czynników m.in. rodzaju obróbki, obrabianego materiału, średnicy szczotki itp. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi technikami.

NYLONOWE WŁÓKNA ŚCIERNE

Średnica włosia nylonowego ściernego jest inna zależna od ziarna, poniżej przykłady:

WYBÓR WŁÓKNA